• Wyświetlacz o superszybkiej reakcji 15,2 cm (6 cali) E Ink Pearl z 16 odcieniami szarości
  • Technologia E Ink Pearl zapewnia przejrzysty tekst i szczegółową grafikę nawet przy bezpośrednim oddziaływaniu światła słonecznego
  • Tył wykonany z aluminium dla uzyskania wspaniałego wrażenia w dotyku i dużej stabilności
  • Potężna bateria (do 10 000 przewróceń stron)
  • W komplecie modne etui dla łatwiejszego transportowania

Dzięki technologii E Ink Pearl z 16 odcieniami szarości i 6-calowemu wyświetlaczowi o superszybkim wskaźniku reakcji czytanie e-booków na  PER3562B to czysta rozkosz. Zwiększająca o 50% współczynnik kontrastu i wydłużająca żywotność baterii, technologia E Ink Pearl jest olbrzymim krokiem naprzód.

Obsługując wszystkie możliwe formaty e-booków, czytnik ten, wyposażony w funkcję przeglądania zdjęć i 17 różnych rozmiarów czcionek, jest jednym z najlepszych produktów na rynku! Dzięki swojej supercienkiej budowie i lekkiej konstrukcji jest to idealny towarzysz podróży.

 

 

Zobacz co znajduje się w zestawie – UNBOXING Prestigio Nobile PER3562B, czyli tuż po wyjęciu z pudełka nówka sztuka

 


PODSUMOWANIE

E-ink vs. LCD

Czy do czytania książek wystarczy zwykły tablet? Oczywiście, otworzymy na nim pliki nie tylko w PDF, a nawet kupimy książki przez internet. W dodatku dzięki podświetleniu dotykowego ekranu możemy czytać w zupełnych ciemnościach, czego nie można powiedzieć o czytniku e-booków z ekranem wykonanym w technologii e-ink. Czy to znaczy, że tablet jest lepszy? Nic bardziej mylnego, bo po pierwsze nie jest on dedykowany do czytania książek, tylko posiada możliwość otwierania plików tekstowych, a po drugie jego ekran skutecznie uniemożliwi czytanie książek przy słonecznej pogodzie albo silnym świetle. Wyznaje zasadę, że jeśli coś jest od wszystkiego – jest do niczego. Trochę tak jest z tabletami, na których owszem, przeczytamy książkę, ale nie w każdych warunkach i niekoniecznie komfortowo, nie męcząc wzroku. Technologia e-ink została stworzona właśnie po to, by elektroniczny druk był jak najbardziej zbliżony do zwykłej, zadrukowanej tuszem, kartki papieru. I to akurat producentom tej technologii wyszło w 100 procentach. Przeprowadziłem test, który zaprezentuje zalety profesjonalnych ekranów czytników e-booków.

Zobacz test ekranu E-Ink. Tablet z LCD vs. E-Ink w czytniku e-booków Prestigio Nobile PER3562B vs. …zwykła książka! Na czym najwygodniej się czyta?


 

Największym plusem technologii E-Ink jest niskie zużycie energii. E-papier nie wymaga prądu aby wyświetlić tekst czy obraz, jedyny moment kiedy wykorzystywany jest prąd to zmiana wyświetlanej zawartości (np. przełączanie stron w książce).W rezultacie żywotność baterii w czytnikach mierzymy w tygodniach a nie w dniach jak to ma miejsce w przypadku tabletów czy smartfonów. E-papier nie emituje światła, dzięki czemu łatwiej czytać, zwłaszcza w wysokich warunkach oświetleniowych, nawet w pełnym słońcu, bez zauważalnego blaknięcia.

 

Kilka mądrych słów o technologii

 

E Ink składa się z dwóch połączonych ze sobą warstw. Górna warstwa zawiera miliony mikrokapsułek o średnicy ludzkiego włosa. Każda z kapsułek wypełniona jest białymi (naładowane dodatnio) oraz czarnymi (naładowane ujemnie) cząstkami zawieszonymi w przejrzystym płynie. Dolna warstwa składa się z układów do sterowania wyświetlacza. Pod wpływem przyłożonego napięcia jeden z tych kolorów przesuwa się ku powierzchni, a drugi chowa się w głębi. Stosując ujemne pole elektryczne białe cząsteczki są przenoszone na górę i stają się widoczne, w tym samym czasie pole czarne kapsułki przesuwają się w dół. Dzięki temu na ekranie tworzy się obraz, który jest o wiele bardziej przyjazny dla wzroku człowieka, niż to co zazwyczaj oglądamy na błyszczących matrycach laptopów, palmtopów i tabletów. E-Ink po prostu nie męczy wzroku, a wiadomo, że od ciekawej książki ciężko się oderwać, a czytanie może wydłużyć się nawet do kilku godzin. Dlatego przy zakupie czytnika e-bokóww tak ważna jest technologia wyświetlania napisów, jak bardzo zależy nam na wzroku.

 

Marcin Grzegorczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*