• Wyświetlacz o superszybkiej reakcji 15,2 cm (6 cali) E Ink Pearl z 16 odcieniami szarości
  • Technologia E Ink Pearl zapewnia przejrzysty tekst i szczegółową grafikę nawet przy bezpośrednim oddziaływaniu światła słonecznego
  • Tył wykonany z aluminium dla uzyskania wspaniałego wrażenia w dotyku i dużej stabilności
  • Potężna bateria (do 10 000 przewróceń stron)
  • W komplecie modne etui dla łatwiejszego transportowania

Dzięki technologii E Ink Pearl z 16 odcieniami szarości i 6-calowemu wyświetlaczowi o superszybkim wskaźniku reakcji czytanie e-booków na  PER3562B to czysta rozkosz. Zwiększająca o 50% współczynnik kontrastu i wydłużająca żywotność baterii, technologia E Ink Pearl jest olbrzymim krokiem naprzód.

Obsługując wszystkie możliwe formaty e-booków, czytnik ten, wyposażony w funkcję przeglądania zdjęć i 17 różnych rozmiarów czcionek, jest jednym z najlepszych produktów na rynku! Dzięki swojej supercienkiej budowie i lekkiej konstrukcji jest to idealny towarzysz podróży.

 

 

Zobacz co znajduje się w zestawie – UNBOXING Prestigio Nobile PER3562B, czyli tuż po wyjęciu z pudełka nówka sztuka

 


PODSUMOWANIE

E-ink vs. LCD

Czy do czytania książek wystarczy zwykły tablet? Oczywiście, otworzymy na nim pliki nie tylko w PDF, a nawet kupimy książki przez internet. W dodatku dzięki podświetleniu dotykowego ekranu możemy czytać w zupełnych ciemnościach, czego nie można powiedzieć o czytniku e-booków z ekranem wykonanym w technologii e-ink. Czy to znaczy, że tablet jest lepszy? Nic bardziej mylnego, bo po pierwsze nie jest on dedykowany do czytania książek, tylko posiada możliwość otwierania plików tekstowych, a po drugie jego ekran skutecznie uniemożliwi czytanie książek przy słonecznej pogodzie albo silnym świetle. Wyznaje zasadę, że jeśli coś jest od wszystkiego – jest do niczego. Trochę tak jest z tabletami, na których owszem, przeczytamy książkę, ale nie w każdych warunkach i niekoniecznie komfortowo, nie męcząc wzroku. Technologia e-ink została stworzona właśnie po to, by elektroniczny druk był jak najbardziej zbliżony do zwykłej, zadrukowanej tuszem, kartki papieru. I to akurat producentom tej technologii wyszło w 100 procentach. Przeprowadziłem test, który zaprezentuje zalety profesjonalnych ekranów czytników e-booków.

Zobacz test ekranu E-Ink. Tablet z LCD vs. E-Ink w czytniku e-booków Prestigio Nobile PER3562B vs. …zwykła książka! Na czym najwygodniej się czyta?


 

Największym plusem technologii E-Ink jest niskie zużycie energii. E-papier nie wymaga prądu aby wyświetlić tekst czy obraz, jedyny moment kiedy wykorzystywany jest prąd to zmiana wyświetlanej zawartości (np. przełączanie stron w książce).W rezultacie żywotność baterii w czytnikach mierzymy w tygodniach a nie w dniach jak to ma miejsce w przypadku tabletów czy smartfonów. E-papier nie emituje światła, dzięki czemu łatwiej czytać, zwłaszcza w wysokich warunkach oświetleniowych, nawet w pełnym słońcu, bez zauważalnego blaknięcia.

 

Kilka mądrych słów o technologii

 

E Ink składa się z dwóch połączonych ze sobą warstw. Górna warstwa zawiera miliony mikrokapsułek o średnicy ludzkiego włosa. Każda z kapsułek wypełniona jest białymi (naładowane dodatnio) oraz czarnymi (naładowane ujemnie) cząstkami zawieszonymi w przejrzystym płynie. Dolna warstwa składa się z układów do sterowania wyświetlacza. Pod wpływem przyłożonego napięcia jeden z tych kolorów przesuwa się ku powierzchni, a drugi chowa się w głębi. Stosując ujemne pole elektryczne białe cząsteczki są przenoszone na górę i stają się widoczne, w tym samym czasie pole czarne kapsułki przesuwają się w dół. Dzięki temu na ekranie tworzy się obraz, który jest o wiele bardziej przyjazny dla wzroku człowieka, niż to co zazwyczaj oglądamy na błyszczących matrycach laptopów, palmtopów i tabletów. E-Ink po prostu nie męczy wzroku, a wiadomo, że od ciekawej książki ciężko się oderwać, a czytanie może wydłużyć się nawet do kilku godzin. Dlatego przy zakupie czytnika e-bokóww tak ważna jest technologia wyświetlania napisów, jak bardzo zależy nam na wzroku.

 

Marcin Grzegorczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *