Osłona przeciwszronowa – Anti-frost cover windshield WINTER PLUS MAXI VAN – TEST

 

Zamarznięte szyby Twojego auta? Gruba warstwa lodu, którą ciężko usunąć skrobaczką a odmrażacz wydaje się być zupełnie nieskuteczny? To zmora każdego kierowcy, która na pewno niejednemu z nas się przyśniła lub przyśni, gdy tylko temperatura zacznie przechodzić przez zero… i to co się za dnia roztopiło, w nocy zaczyna zamarzać…

Po pierwsze nie każdy ma garaż, miejsca parkingowe w bokach też by załatwiły sprawę, ale są i tacy, którzy parkują „pod chmurką”.

Co wtedy zrobić?
1. Skrobać szyby rano przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i psikać odmrażaczem – to opcja dla wytrwałych i cierpliwych. Czyli akurat nie dla mnie 😉
2. Skorzystać z bogatej oferty osłon przeciwszronowych, które pozostawione na szybie zabezpieczą ją przed skutkami mrozu. Zero lodu, skrobania, odmrażania.

Przed wyruszeniem w podróż wystarczy zdjąć osłonę i w drogę! Zobacz, jakie to proste:


 

Jedyny minus według mnie jest taki, że z taką złożoną osłoną coś trzeba zrobić. Ja chowam do bagażnika i gdy włączam ogrzewanie w samochodzie, lód przyczepiony do osłony się roztapia i czasem robi się kałuża. Rozwiązałem to kupując rynienkową wykładzinę do bagażnika i tam gromadzi się woda nie wsiąkając w wykładzinę bagażnika.
Dostępne są osłony tylko na przednią szybę, lub takie, które chronią także boczne szyby, lusterka i zamki. Taką właśnie przetestowałem i wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Od zeszłorocznej zimy nie miałem problemu ze skrobaniem szyb, a stojący czasem kilka dni nieużywany samochód nei zamieniał się w bryłę lodu (przynajmniej tam, gdzie najczęściej pada wzrok kierowcy, czyli przednia i boczne szyby). Przed ruszeniem włączałem ogrzewanie tylnej szyby i tyle. Zamarznięte boczne tylne szyby odmrażały się zazwyczaj w trakcie jazdy.

 

Na podsumowanie 5 zalet osłon przeciwszronowych:
•Osłony skutecznie chronią szybę przed zamarzaniem i zapobiegają osadzaniu się na szybie szronu i lodu.

•Oszczędzają czas i zdrowie 😉 Koniec ze skrobaniem!

•Nie rysują szyby w przeciwieństwie do skrobaczek wykonanych z tworzywa.

•Zabezpieczają i wyglądają lepiej niż karton lub koc położony na szybę.

•Bardzo łatwo i szybko się je zakłada.

 

 

Szerokiej drogi i przyczepności, niekoniecznie lodu do szyby 😉

 

Marcin Grzegorczyk

Portal TestoStrefa.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *