• Moc: 180 W
  • Pojemność: 75 g
  • Nóż dwuskrzydłowy i pojemnik do mielenia ze stali szlachetnej
  • Możliwość włączenia urządzenia tylko po zamknięciu pokrywy
  • Przycisk zabezpieczający przed przypadkowym włączeniem

 

 

 

 

 FILM PRZEDSTAWIAJĄCY DZIAŁANIE MŁYNKA DO KAWY BOSCH MKM 6000. ZOBACZ ZANIM KUPISZ.Ten model młynka to młynek udarowy. Młynki udarowe zamiast żaren mają noże. Nie sprawdzają się tak dobrze jak żarna, przede wszystkim dlatego, że powodują powstawanie dużych ilości zapychającego urządzenie pyłu, mielona kawa się nagrzewa i traci aromat, jest nierównomiernie rozdrabniana.

Jeśli jednak decydujesz się na młynek udarowy, upewnij się, że noże są 2-skrzydłowe, tak jak w tym modelu młynka firmy Bosch.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze młynka do kawy jest materiał, z jakiego zostały wykonane żarna (lub noże) i wszystkie pozostałe części mechanizmu. Bardzo popularnym, a zarazem dobrym jakościowo materiałem jest stal – wytrzymała i trwała. Powinna być nierdzewna, utwardzona, chromowana. W tym młynku zarówno nóż jak i pojemnik do mielenie zostały wykonane ze stali szlachetnej.

Zaletami nożowych są ceny i według wielu ekspertów na tym zalety się kończą. Noże tną nierównomierne, przy procesie powstaje bardzo dużo pyłu, który zakwasza w smaku kawę. Są one jednak bardzo polecane do mielenia przypraw – cynamonu czy kardamonu. Młynki żarnowe są precyzyjne i polecane przez specjalistów. Ale czy każdy może wydać kilkakrotnie większą sumę na młynek do kawy? Dlatego zwykłe młynki nożowe są wciąż bardzo popularne i znajdują się w czołówkach sprzedawanych młynków w Polsce.

Ogólne dane młynka Bosch MKM 6000
Biały
24 miesiące
6600020
Mielenie
Ciągły, Pulsacyjny
150
Dane techniczne
2-skrzydłowe, Stal szlachetna
75
180
Wymiary WxSxG [cm]: 17x9x9

Comments are closed.