Święta, Święta i po Świętach ;] Miałem okazję przetestować dla Was wyjątkowo stabilny i łatwy w montażu, niemiecki stojak choinkowy z mechanizmem czterech szczęk i pojedynczej stalowej linki. Korpus jest również wykonany ze stali, co sprawia, że jest bardzo wytrzymały i nie pęka tak jak plastikowe uchwyty do choinek, tuż po włożeniu pnia do otworu.

Ten, który testowałem to Baum Fix Aqua. Znajomi kupili w Obi bardzo podobny, ale innej firmy (naokoło ma srebrne gwiazdki, mój jest bez „bajerów”). To oczywiście moje subiektywne zdanie, ale ten mój wygląda solidniej, choć pewnie oba spełniają swoją funkcję. Cóż, co kto lubi…

 


 

Stojak jest przeznaczony dla choinek o max wysokości 2 metry i 20 cm oraz grubości pnia do 11 cm średnicy. Dzięki lince zaciskającej, która gwarantuje równomierny nacisk szczęk na pień bez względu na grubość pnia drzewko stoi stabilnie i prosto. Montaż jest dziecinnie prosty i może wykonać go jedna osoba. Wystarczy włożyć pień do stojaka, umieścić go na wystającej iglicy, dzięki której nie będzie się poruszał, i wykonać kilka ruchów dźwignią (polecam wykonywać ten manewr nogą, wtedy samemu można zamocować w nim choinkę, a zacisk będzie pewniejszy).

Zobacz filmik jak to działa:

Dodatkowo stojak jest także pojemnikiem na wodę, zmieszczą się w nim aż 3 litry! Pozwala to na dość długie utrzymanie choinki w dobrym stanie, bo dzięki dobremu nawilżeniu wolniej schnie i wolniej gubi igły.  Ciężar stojaka – 4 kg, oraz wlane 3 litry wody sprawiają, że nawet ponad 2 metrowa choinka stoi stabilnie i nie ma mozliwosci jej samoistnego przewrocenia.

 

(Marcin Grzegorczyk, TestoStrefa)

1 Comment

  • Maćkowy pisze:

    No szkoda, że nie zauważyłem wcześniej, że coś takiego jest. Mój stojak plastikowy z ostatnich świat jest do d*** i nadaje się już tylko do wyrzucenia. Pierwszego dnia przy umieszczanie w nim pnia choinki pękł i juz nie można było wody wlewać, bo przeciekał. Porażka. Juz nigdy taniego, chińskiego chłamu. Lepiej wydać kółka zlociszy więcej i mieć stojak na więcej niż sezon bez pękającej obudowy. Super sprawa ten testowany stojak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *