Ile razy chcieliście zrobić sobie zdjęcie i ciężko było umieścić aparat np. na nierównym korzeniu drzewa? Pewnie nie raz aparat spadł z nietypowego podłoża lub porysowaliście spód jego obudowy kładąc go na asfalcie lub betonie. Jasne – można zrobić słit focię z rąsi, nawet używając monopodu teleskopowego, ale to sprzęt raczej do telefonów i GoPro, niż cięższych aparatów i kamer. Takiego sprzętu selfie stick może po prostu nie udźwignąć. Poza tym na selfie z bliska widać głównie osobę robiącą zdjęcie (choć w sumie głównie o lans tu chodzi)

Tu pomoże mini statyw dokręcany standardową śrubą do aparatu lub kamery. Zawsze w pogotowiu, łatwy i gotowy do użycia w każdej sytuacji. Pasuje do większych aparatów zarówno z wymiennym obiektywem jak i wbudowanym. Posiada uniwersalną, standardową śrubę z gwintem 1/4″. Po przymocowaniu jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu można go przechowywać razem z aparatem w pokrowcu. Zawsze gdy potrzebujesz ustawić aparat w nietypowej pozycji, trzy nogi pokryte antypoślizgową gumą mogą niezależnie zostać ustawione w dowolnej pozycji na dowolnym podłożu zapewniając stabilność i bezpieczeństwo. Cała konstrukcja wykonana jest z trwałego aluminium i mocnych, metalowych sprężyn dając stabilne i bezpieczne podparcie.


Zobacz statyw MP3-D01 serii Pocket firmy Manfrotto po wyjęciu z pudełka.

 

Przetestowałem go w różnych warunkach, od wakacyjnych wyjazdów do ciepłych krajów po wypady na Mazury i w Tatry.

Aparat często stał na kamieniu zanurzonym w górskim potoku, na powalonym pniu drzewa zanurzonym w morzu, dał radę utrzymać kamerę ważącą 1.5 kg niedaleko krawędzi hotelowego basenu w Egipcie (to nie Polska, stała tam pół godziny rejestrując nasze wodne zabawy i nikt jej nie zwinął anie nie wrzucił do wody dla dowcipu). Za każdym razem powierzałem mu los aparatu (ok. 3 tyś. z obiektywem) oraz kamery (ok 13 tyś. zł). Nie zawiódł ;] Sprzęt jest cały do tej pory.Wiadomo, że wszystko należy robić z głową, rozważyć ryzyko i sprawdzić czy podłoże jest stabilne, bo co nam po stabilnym statywie, gdy gałąź nie wytrzyma ciężaru sprzętu 🙂 W niektórych sytuacjach nawet dla super fotki nie warto ryzykować utraty czy zniszczenia sprzętu.

Zobacz TEST statywu MP3-D01 serii Pocket firmy Manfrotto.

PODSUMOWANIE

 

Mini statyw MP3-D01 serii Pocket firmy Manfrotto jest solidnie wykonany i w 100% spełnia swoje zadanie. Bałem się, że nóżki z czasem wyrobią się i będą się po prostu rozjeżdżały, ale nawet przy częstym używaniu nic takiego się nie przydarzyło.

Praktyczny woreczek do przechowywania sprawia, że statyw cały czas jest w kieszonce torby z aparatem fotograficznym lub kamerą w zależności od potrzeb. Montaż zajmuje kilka chwil, więc zawsze gdy trzeba z niego skorzystać jest po ręką.

Używany w różnych warunkach pogodowych, wystawiany na mróz -20 stopni, upał 40 stopni na plusie, działanie wody, wilgoci i innych plag, które mogły go spotkać, dzielnie przetrwał współpracę ze mną i nie zepsuł się ani nie zniszczył. To będzie bardzo pozytywna ocena, bo statyw przeszedł znakomicie cały test.

 

Główne cechy:
Maksymalna wysokość: 4 cm,
Minimalna wysokość: 1 cm,
Długość: 8.1 cm,
Szerokość: 5.1 kg,
Maksymalne obciążenie: 1.5 kg,
Mocowanie aparatu: 1/4″,
Waga: 0.07 kg.

 

Marcin Grzegorczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *